Czujnik jakości powietrza w smartfonie, noktowizor w telefonie… – czyli funkcje smartfonów, o których mogłeś nie wiedzieć cz.1

Powrót do strony produktu

Fakt, że smartfon zastępuje wiele urządzeń jak telefon, aparat fotograficzny, dyktafon, nawigacja GPS czy odtwarzacz muzyki nie robi już na nikim wrażenia. Technologia rozwija się w niezwykłym tempie, a wszechstronne możliwości modeli rozwijają dodatkowo wyjątkowe aplikacje mobilne. Dzięki nim smartfon jest jak komputer i stanowi okno na świat. Postęp sprawia też, że użytkownicy mogą korzystać w smartfonach z zupełnie nowych funkcji. Na uwagę zasługują szczególnie te, które ubogacają działanie wzmocnionych smartfonów HAMMER tj.: czujnik jakości powietrza, wskaźnik laserowy czy noktowizja. A to nie wszystko. Poznaj wszystkie nietuzinkowe funkcje i możliwości naszych smartfonów.

Użytkując smartfonów można być pod wrażeniem jak wiele oferują i jak wiele przy ich pomocy można zrobić. Co do samych modeli wzmocnionych HAMMER, na uwagę zasługuje fakt, że są one bardziej odporne na wodę i pył od zwykłych modeli, co potwierdza certyfikat IP68 lub IP69. Wyróżniają się także większą odpornością na upadki oraz akumulatorami o dużej pojemności – nawet 5000 mAh, zapewniając długie działanie na jednym cyklu ładowania. Jednak to nie wszystko, bowiem nowsze modele zawierają ciekawe technologiczne nowinki, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z zupełnie nowych funkcji. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze smartfona?

Spis treści
1. Czujnik jakości powietrza w smartfonie
2. Wskaźnik laserowy w telefonie
3. Smartfon fotograficzny. Smartfon z noktowizorem

1. Czujnik jakości powietrza w smartfonie

Smartfon do sportu, smartfon na wyprawę i do pracy w trudnych warunkach – model do takiego użytku, powinien być stworzony tak, aby znieść wiele, tak przypadkowe upuszczenie, jak i większą wilgotność lub uderzenia. Musi też oczywiście dobrze służyć jako GPS i aparat. W tym wszystkim sprawdzi się HAMMER Explorer PRO, który poza wieloma różnymi funkcjami oferuje też czujnik jakości powietrza. Czujnik ten działa w oparciu o zainstalowaną, dedykowaną aplikację. Jest przydatny w sprawdzaniu jakości powietrza, a konkretnie w mierzeniu lotnych związków organicznych (TVOC) i tlenku węgla (CO2eq). Powinien sprawdzić się więc podczas eksploracji jaskiń, w halach, w miejscach zamkniętych i z ograniczonym dostępem tlenu oraz we wszelkich pracach, w których mamy styczność z chemią i zanieczyszczeniami. Wszystko po to, aby móc w sposób bezpieczny czerpać czystą przyjemność z podjętych wyzwań. Natomiast w przypadku monitoringu pyłów zawieszonych (smog) się nie sprawdzi. Na kalibrację i wynik trzeba poczekać każdorazowo nawet kilka minut.

2. Wskaźnik laserowy w telefonie

Spośród wielu funkcji jakie mają smartfony, a poza wyżej wymienionymi należy zaliczyć do nich też latarkę czy radio, nie można zapomnieć o kolejnej dodatkowej funkcji, którą ma HAMMER Explorer PRO. A mowa o… wskaźniku laserowym. To ciekawy dodatek, który może być wykorzystywany np. jako wsparcie podczas wykonywania wszelkich prac w postaci wskaźnika ukazującego ważne, a trudno dostępne miejsca. Może też stanowić nieocenione wsparcie w razie niebezpieczeństwa, jako sygnał świetlny, albo gadżet do… zabaw z kotem. Mała, a przydatna rzecz.

3. Smartfon fotograficzny. Smartfon z noktowizorem

Na rynku są dostępne smartfony ze świetnymi możliwościami fotograficznymi, mającymi wiele wspierających się obiektywów, rozbudowane matryce i optykę. Są także: smartfon z kamerą termowizyjną czy noktowizorem. Tę drugą z funkcji – noktowizję – oferuje HAMMER Blade 5G – nasz najnowszy i aktualnie najbardziej zaawansowany model. Ktoś zapyta, ale po co? Smartfony HAMMER są tworzone tak, aby „móc więcej”. Stanowią praktyczny gadżet i wszechstronne narzędzie pracy w jednym dając przewagę nad innymi. Funkcja noktowizora umożliwia „widzenie” oraz wykonywanie zdjęć w całkowitej ciemności. To jak ją wykorzystasz zależy od Ciebie. Możesz ten noktowizor wykorzystać dla celów specjalistycznych, dla których został pierwotnie stworzony tzn. w myślistwie, w ochronie itp. lub podczas survivalu, albo w codziennym życiu, jako gadżet urozmaicający imprezę, bądź gry terenowe.

Noktowizja w HAMMER Blade 5G jest wspierana przez podczerwień. Zasięg działania jest ograniczony do ok. 5 metrów (przy czym im bliżej tym wyraźniejszy obraz, a jakość na pierwszych 2 metrach nie odbiega znacząco od zdjęć w dzień). I ważne – naturalnie zdjęcia są czarno-białe (rozdzielczość zdjęć nocnych: 3880×5184).

Zaciekawił Cię ten tekst? Przeczytaj kontynuację poradnika tj. część 2 klikając w link >

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu