eSIM w smartfonie, smartfon z 5G… – czyli funkcje smartfonów, o których mogłeś nie wiedzieć cz.2

Powrót do strony produktu

Fakt, że smartfon zastępuje wiele urządzeń jak telefon, aparat fotograficzny, dyktafon, nawigacja GPS czy odtwarzacz muzyki nie robi już na nikim wrażenia. Technologia rozwija się w niezwykłym tempie, a wszechstronne możliwości modeli rozwijają dodatkowo wyjątkowe aplikacje mobilne. Dzięki nim smartfon jest jak komputer i stanowi okno na świat. Postęp sprawia też, że użytkownicy mogą korzystać w smartfonach z zupełnie nowych funkcji. Na uwagę zasługują szczególnie te, które ubogacają działanie wzmocnionych smartfonów HAMMER tj.: czujnik jakości powietrza, wskaźnik laserowy czy noktowizja. A to nie wszystko. Poznaj wszystkie nietuzinkowe funkcje i możliwości naszych smartfonów. Poniżej druga część naszego poradnika, a jak ominęła Cię pierwsza, to polecamy zacząć od początku >

Spis treści
4. Pomocne aplikacje w domu, aplikacja dla majsterkowicza: HAMMER Tools
5. eSIM w smartfonie
6. Smartfon z VoLTE i VoWiFi
7. Smartfon z 5G

4. Pomocne aplikacje w domu, aplikacja dla majsterkowicza: HAMMER Tools

Nowsze smartfony HAMMER jak: Explorer, Explorer Pro, Blade 3 i Blade 5G mają zainstalowany zestaw narzędzi – HAMMER Tools, które mogą przydać się na co dzień i stanowią praktyczny dodatek. Przykładowo – w HAMMER Blade 5G są to: kompas, miernik dźwięku (informuje o głośności hałasu w otoczeniu w decybelach), „wiszące obrazy”, poziomica, lupa, kątomierz, pion, alarm, lustro. Poszczególne narzędzia przydadzą się zarówno w domowych warunkach, w zawodowej pracy i podczas amatorskiej realizacji swojego hobby. Przykładowo: poziomica i pion mogą przydać się do ustawienia w rowerze siodełka i bikefittingu, a kompas sprawdzi się u fanów tradycyjnych map i nawigacji. Opcje “wiszące obrazy” czy poziomica znajdą wiele zastosowań w domu “wyręczając” przy tym szereg narzędzi dodatkowych.

Zestaw narzędzi HAMMER Tools dla poszczególnych modeli może się nieznacznie różnić.

5. eSIM w smartfonie

Często, gęsto podróżujesz za granicę? Trudno Ci utrzymać pod kontrolą koszty roamingu, a ciągłe przekładanie kart SIM z danymi dla lokalnego operatora już Cię drażnią? Rozwiązaniem i bardziej nowoczesną propozycją, która może stanowić pomoc dla tych wyzwań i problemów, jest funkcja eSIM. To nic innego jak wirtualna karta (wbudowany chip), która jest wygodną alternatywą dla fizycznych kart SIM, dzięki czemu daje swobodę w wyborze i przełączaniu się między sieciami telekomunikacyjnymi (zainstalowanymi profilami). Umożliwia pobieranie profili od różnych dostawców i zarządzanie nimi za pomocą aplikacji. A to wszystko na smartfonie w dowolnym miejscu i czasie. Chip – eSIM – w ofercie firmy mPTech mają modele: myPhone Now eSIM, HAMMER Blade 3 oraz HAMMER Blade 5G.

Smartfony oferują również niezależne sloty dla obsługi fizycznej karty SIM. Więcej o eSIM przeczytasz w naszym poradniku dedykowanym tej funkcji. >

6. Smartfon z VoLTE i VoWiFi 

VoWiFi i VoLTE to usługi, które dają więcej możliwości w zakresie połączeń telefonicznych oraz zasięgu sieci. Dotyczą bezpośrednio wybranych modeli oferowanych u operatorów komórkowych.
Wspomniane funkcje – VoWiFi i VoLTE – pozwalają użytkownikom na prowadzenie rozmów, odpowiednio za pomocą sieci Wi-Fi lub LTE. Pierwsza usługa – VoWiFi (Voice over WiFi – “głos przez WiFi”) pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych nawet bez zasięgu sieci komórkowej – wystarczy do tego połączenie internetowe Wi-Fi. Dotyczy to również wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS. Jest to bardzo przydatna usługa, szczególnie jeżeli przebywamy w miejscu bez zasięgu, albo za granicą. Przykładowo – jeżeli nie mamy zasięgu sieci komórkowej, ale posiadamy dostęp do Wi-Fi z routera będąc np. w samolocie lub nawet w przydomowej piwnicy – to dzięki tej usłudze będziemy w stanie zatelefonować.

Z kolei usługa VoLTE tj. „Voice over LTE” (głos przez LTE) oznacza, że połączenie telefoniczne odbywa się za pośrednictwem sieci 4G LTE, a nie jak dotychczas 3G lub 2G. Możliwość korzystania z VoLTE zapewnia szybsze nawiązywanie połączeń, a w trakcie rozmowy o wiele lepszą jakość dźwięku. Głos rozmówcy jest pozbawiony szumów i zakłóceń, a odgłosy z otoczenia są wyciszone. Szczególnie istotną zaletą VoLTE jest także zwiększony zasięg. Sygnał LTE w porównaniu do sieci 2G lub 3G jest silniejszy i lepiej przenika np. przez ściany budynków. Pozwala to uniknąć tak zwanych „białych plam”, czyli miejsc w pomieszczeniu/w lokacji, w których zasięg telefoniczny jest znikomy lub nie ma go wcale.

Wszystkie modele telefonów marek HAMMER i myPhone dostępne w ofercie operatorów T-Mobile
i Orange wspierają VoLTE.

7. Smartfon z 5G

Po tym jak znaczna większość z nas zaczynała przygodę od telefonów działających w sieci 2G lub 3G przyszedł czas na smartfony z modułem LTE. Ten standard zapewnia stabilność łącza i dostęp do internetu wystarczające dla większości z nas. Teraz nastał jednak czas 5G, które stanowi rozwinięcie i kolejny krok w rozwoju technologii. Ma ona stanowić podstawę dla inteligentniejszego działania firm i całych miast. Dla użytkownika smartfonu przełoży się to głównie na szybkość łącza, transferu danych i stabilność. Standard 5G w optymalnych warunkach przewiduje maksymalną prędkość transmisji do nawet 20 GB/s przy pobieraniu do 10 GB/s w wypadku wysyłania danych. Oznacza to ponad dziesięciokrotne przyspieszenie względem 4G, bowiem Internet LTE pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 300 Mb/s (średnia prędkość wynosi około 30 Mb/s). Nowy standard już udostępnia większość największych operatorów komórkowych, a infrastruktura oraz samo pokrycie 5G wciąż jest w Polsce w fazie rozwoju. Potencjał 5G będzie się więc zwiększał. W naszej ofercie modelem z 5G jest HAMMER Blade 5G –  smartfon wzmocniony. Stąd, jeżeli chcesz iść z duchem czasu i właśnie zmieniasz smartfon na nowy, warto postawić na taki z 5G, który posłuży nam przez długi czas.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu