HAMMER Energy 18×9 z T-Mobile zyskuje VoLTE i VoWiFi

Powrót do strony produktu

Użytkownicy kolejnego już modelu HAMMER z sieci T-Mobile, tj. HAMMER Energy 18×9, zyskali VoLTE (Voice over LTE) oraz VoWiFi (Voice over WiFi). Nowa funkcjonalność modelu została udostępniona poprzez aktualizację OTA.

Aby skorzystać z usługi wystarczy potwierdzić komunikat z aktualizacją poprzez kliknięcie. Następnie nowa wersja oprogramowania zainstaluje się automatycznie. Usługa jest bezpłatna i znacząco zwiększa funkcjonalność smartfonu.

Co daje VoWiFi i VoLTE?

VoWiFi i VoLTE pozwalają użytkownikom na prowadzenie rozmów, odpowiednio za pomocą sieci Wi-Fi lub LTE. Pierwsza usługa – VoWiFi pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych nawet bez zasięgu sieci komórkowej – wystarczy do tego połączenie internetowe Wi-Fi. Dotyczy to również wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS. Jest to bardzo przydatna usługa, szczególnie jeżeli przebywamy w miejscu bez zasięgu, albo za granicą (dotyczy to szczególnie krajów, w których wciąż są wysokie koszty roamingowe). Przykładowo – jeżeli nie mamy zasięgu sieci komórkowej, ale dostęp do Wi-Fi z routera będąc np. w samolocie lub nawet w podziemnym garażu – to dzięki tej usłudze będziemy w stanie zatelefonować.

VoLTE VoWiFi

VoLTE z kolei jest usługą dzięki, której połączenia są nawiązywane szybciej, a dzięki większej przepustowości sieci LTE mają też lepszą jakość dźwięku. Pozwala to też na niższe zużycie energii, co może przełożyć się na dłuższy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. VoWiFi i VoLTE na raz pozwala na handover, czyli płynne przełączanie się między tymi sieciami.

Pełną listę dostępnych modeli, informacje jak uruchomić technologie na smartfonie, a także listę najważniejszych Q&A dot. wspomnianych technologii można znaleźć na dedykowanej stronie T-Mobile.

Opublikowano: 21.04.2020

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu