Mountainboardowe Mistrzostwa Świata sponsorowane przez HAMMER

Powrót do strony produktu

Marka HAMMER z telefonami i smartfonami o podwyższonej odporności, wspiera organizację Mountainboardowych Mistrzostw Świata. Zawody w dyscyplinie będącej letnią odmianą snowboardu, która narodziła się w Ameryce, odbędą się w Polsce – w podbocheńskiej Moszczenicy k. Krakowa. Start już 26 lipca.

Mountainboardowe Mistrzostwa Świata sponsorowane przez HAMMER

Mountainboarding

Ludzie zasuwający z impetem z górki, w kaskach i na desce z terenowymi kołami – tak w uproszczeniu wygląda mountainbording, który nazywany jest letnim snowboardem i zaliczany jest do sportów ekstremalnych. Prawdziwe emocje zaczynają się na stoku, gdy mamy do czynienia z zawodnikami gnającymi z zawrotną szybkością albo wykonującymi szalone triki w powietrzu, aby zatrzymać się w u podnóża góry w tumanie kurzu. To tyle w skrócie o tej dyscyplinie.

3, 2, 1… zawody i kategorie

Same zawody w Moszczenicy wpisały się już na stałe w kalendarz fanów tego sportu. Dotychczas jednak ten największy park mountainboardowy w Polsce – „Mosquito Moszczenica” pod Krakowem, stanowił arenę rywalizacji w Mistrzostwach Polski. Tym razem po raz pierwszy rozegrane zostaną tu Mountainboardowe Mistrzostwa Świata, a do Moszczenicy zawitają najlepsi zawodnicy globu.

Startujący powalczą o tytuł mistrza we Freestyle’u, czyli ewolucjach wykonywanych podczas skoków, w czterech kategoriach: Open, Women, Junior i Masters. O tym, kto zwycięży, zadecyduje suma uzyskanych punktów, które przyznawane będą za styl, stopień trudności tricku, wysokość skoku oraz lądowanie. Oprócz tego organizatorzy przygotowali także dwie dodatkowe konkurencje: Slalom i Jibb. W pierwszej liczyć się będzie najszybszy czas przejazdu po wyznaczonej trasie, natomiast w drugiej ewolucje wykonane na przeszkodach jibbowych. Emocje gwarantowane.

Plan startów

Treningi i eliminacje do zawodów rozpoczną się już w piątek 26 lipca. Natomiast oczy wszystkich zwrócone będą na sobotnie finały, podczas których wyłoniony zostanie tegoroczny mistrz świata i te wystartują o godzinie 13. Na zwycięzcę czeka oczywiście wzmocniony HAMMER!

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a szczegóły o atrakcjach i przebiegu zmagań można śledzić na profilu facebookowym.

Mountainboardowe Mistrzostwa Świata - program

Opublikowano: 19.07.2019

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu