Piotr Biankowski podejmie próbę przepłynięcia Kanału La Manche

Powrót do strony produktu

Piotr Biankowski – ambasador HAMMER, ekstremalny pływak z Rumi specjalizujący się w zimowym pływaniu, podejmie próbę przepłynięcia wpław Kanału La Manche. Będzie musiał zmierzyć się z dystansem ponad 30 km oraz silnymi prądami. Jak dotąd sztuka ta udała się raptem 10 Polakom, a wysiłek jaki należy włożyć w przepłynięcie Kanału jest porównywalny do zdobycia Mount Everestu. Sponsorem wyprawy jest marka HAMMER.

– Kanał La Manche to najbardziej ruchliwy szlak wodny na świecie. Codziennie przepływa przez niego ponad 500 statków, a najkrótsza odległość między brytyjskim Dover, gdzie jestem, a francuskim Calais wynosi ok. 33 km. Poza odległością będę musiał zmierzyć się z narastającym zmęczeniem, wychładzającą ciało wodą o temperaturze ok. 15-17 stopni Celsjusza oraz silnymi prądami morskimi. Z tego względu wyzwanie “The Engish Channel Swim To HELP by Piotr Biankowski” zapowiada się bardzo emocjonująco – tłumaczy sam Piotr Biankowski, ekstremalny pływak.

Piotr na podjęcie próby i przepłynięcie Kanału ma czas od 29 czerwca do 9 lipca. Start planuje na czwartek/piątek w tym tygodniu. Ze sobą zabiera jedynie czepek, kąpielówki oraz 3-4 pary okularków – czyli to na co pozwala ponad stuletni regulamin wyzwania.

Do ochrony przed otarciami wysmarowany będzie lanoliną. Będzie miał również wsparcie z łodzi, której jednak nie może w żaden sposób dotknąć. Podczas płynięcia średnio co 30 min. otrzyma ciepłe napoje izotoniczne, czy chociażby gorącą herbatę z imbirem, aby zapobiec m.in. wychłodzeniu i odwodnieniu. Przepłynięcie Kanału La Manche zalicza się do tzw. Korony Oceanów czyli siedmiu największych wyzwań pływackich ziemi (coś na wzór Korony Ziemi alpinistów) i do Triple Crow ( Kanał La Manche, Kanał Catalina i maraton pływacki wokół Manhattanu – 46km).

Dotychczas, Kanał najszybciej pokonał Grimsey Trent w czasie 6 godzin i 55 minut (2012 rok). W Polsce rekord należy do Sebastiana Karasia i wynosi 8 h 48 minut (2015).

Biankowski nie płynie dla siebie i dla sławy, ponieważ podejmuje się tego wyzwania w szczytnym celu. Jego przeprawie towarzyszy zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji Ronalda McDonalda pomagającej rodzicom ciężko chorych dzieci. Szczegóły o wydarzeniu i zbiórce znajdują się na dedykowanej stronie wydarzenia, na portalu Facebook.com.

Piotr Biankowski to triathlonista i jeden z najlepszych na świecie pływaków ekstremalnych tj. pływających w zimnej wodzie poniżej 5 stopni Celsjusza). Posiada liczne sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata i trzecie miejsce w Pucharze Świata w sezonie 2019/20. Organizuje zawody Gdynia Winter Swimming Cup.

Jest ambasadorem i testerem HAMMER od 2017 roku.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu