Piotr Biankowski przepłynął Kanał La Manche!

Powrót do strony produktu

Piotr Biankowski, ekstremalny pływak z Rumi, ambasador HAMMER, przepłynął wpław i o własnych siłach Kanał La Manche. Dokonał tego po ponad 15 godzinach zmagań z silnymi prądami morskimi i zmęczeniem, podczas których przepłynął 60 kilometrów! Zrobił to jako 11 Polak w historii.

Piotr Biankowski przebywał w Dover, gdzie miał rozpocząć swoje wyzwanie, od 28 czerwca. Czekał na odpowiednie warunki pogodowe, a takie pojawiły się dopiero 9 lipca, czyli ostatniego możliwego dnia na podjęcie swojej próby przewidzianego przez Channel Swimming Association.
Pływak rozpoczął swoją przeprawę o 23.23 czasu angielskiego w piątek, na Samphire Hoe Beach w Dover. Do francuskiego Cap Blanc-Nez dopłynął o 14.42 czasu angielskiego
w sobotę. Oznacza to, że Biankowski pokonał Kanał La Manche po 15 godzinach i 19 minutach przepływając trasę przypominającą literę „S” o dystansie ok. 60-kilometrów. Warto nadmienić, że szerokość Kanału w linii prostej z Dover do Calais wynosi ok. 33 km.


– Ta przeprawa to było coś niesamowitego i wciąż towarzyszą mi ogromne emocje. Zbieram myśli i coraz bardziej cieszę się, że to zrobiłem. To największy wysiłek, z jakim się mierzyłem. Samo oczekiwanie na próbę, start w nocy, to uczucie ogromnego zimna po wejściu do wody i świadomość, że do końca to zimno będzie mi towarzyszyć oraz momenty kryzysowe… – to wszystko jest nie do opisania. Na szczęście była ze mną możliwe najmocniejsza ekipa, mój support mnie motywował, wspierał i walczył razem ze mną. Czułem na bieżąco to ogromne wsparcie i pomoc tych wszystkich, którzy we mnie wierzyli. To dało sukces i siły, zrobiłem to, jestem pływakiem kanałowym! Jestem mocny jak HAMMER – mówi Piotr Biankowski po przepłynięciu Kanału La Manche.

Pływak w czasie wyzwania zmagał się z silnymi prądami morskimi, narastającym zmęczeniem, zmienną pogodą i wychładzającą ciało wodą. Finalnie, walczył z samym sobą bo podjęty wysiłek wydaje się niemal nadludzki. Wyzwaniu towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz Domów Fundacja Ronalda McDonalda, a razem udało nam się zebrać aż 19849 złotych!

Sponsorem wyprawy była marka HAMMER, wspierająca Piotra od 2017 roku.

Opublikowano: 27.07.2021

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu