Smartfony z eSIM – 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Powrót do strony produktu

1/10 Czy wiesz, że… eSIM to innowacyjne rozwiązanie i wygodna alternatywa dla tradycyjnych kart SIM. Może być cyfrowym odpowiednikiem zwykłej karty SIM z numerem telefonu i dostępem do transmisji, ale dodatkowo otwiera dużo więcej nowych możliwości. Podstawowym celem wdrożenia eSIM, czyli wbudowanej, wirtualnej karty, jest uproszczenie całego procesu dostarczania usług telekomunikacyjnych użytkownikowi, zwiększenie jego swobody i niezależności. eSIM jest też wynikiem postępującego rozwoju technologii, cyfryzacji i miniaturyzacji. Nasz nowy model HAMMER Blade 3 z eSIM jest już dostępny!


2/10 Czy wiesz, że ….eSIM to w skrócie wirtualna karta SIM – chip (moduł z odpowiednim oprogramowaniem). W tym module można zapisać niezbędne informacje i używać go jak tradycyjnej karty SIM (prowadzenie rozmów, wysyłanie SMS/MMS, internet mobilny). Jednak informacje o abonencie (profil) są zapisywane na eSIM wirtualnie po pobraniu profilu od dostawcy w sposób zdalny tj. przez internet.
Podczas jej pobierania np. po zeskanowaniu wygenerowanego przez dostawcę kodu QR, instalujesz i uaktywniasz profil na smartfonie. Podobnych profili, z dostępem do usług różnych operatorów można uaktywniać na swoim smartfonie kilka.
A to oznacza koniec z dopasowywaniem karty SIM do slotu i przekładaniem karty SIM.
Dzięki eSIM – usługi operatorskie zwane multisim – czyli korzystanie na kilku urządzeniach z tego samego numeru telefonu i pakietu danych – staje się proste i szybko dostępne bez potrzeby odwiedzin salonu operatora w celu odbioru fizycznej karty. Zakres usług związanych z eSIM zależy od Ciebie i Twojego operatora. Na pewno sama dostępność usług i ich zakres będą się szybko rozwijać. Obecnie jest już wielu międzynarodowych operatorów wirtualnych – z dedykowanymi usługami działającymi także w Polsce, z których będziesz mógł skorzystać pod warunkiem posiadania urządzenia z eSIM.
!! Dziś w naszej ofercie są to Blade 3 i Explorer PRO.

 

3/10 Czy wiesz, że ….eSIM umożliwia swobodne przełączanie się między zainstalowanymi, aktywnymi profilami – nawet od różnych operatorów sieci telekomunikacyjnych? Tak! Użytkownicy jednocześnie mogą instalować i uaktywniać kilka profili na eSIM korzystając z oferty operatora stacjonarnego jak i wirtualnego, lokalnego i zagranicznego i przełączać się między nimi według potrzeb np. podczas wyjazdu za granicę. Do tego użytkownicy nie muszą przejmować się aż tyloma formalnościami, co dotychczas, a zmiana operatora (głównie w przypadku profilu u operatora wirtualnego) wiąże się po prostu z samodzielnym przełączaniem się pomiędzy pobranymi profilami (w przypadku profilu od operatora wirtualnego eSIM nie jest na stałe do niego przypisany). Możesz posiadać nawet 4 różne profile, lecz jednocześnie z eSIM może być aktywny tylko 1 profil.
Utworzonym profilem możesz zarządzać z poziomu specjalnej aplikacji, a to wszystko tylko na kilka klików i tylko w HAMMERZE.

Konfiguracje działania telefonu z eSIM (dotyczy Blade 3 oraz Explorer PRO):
a. 2x zwykła karta SIM
b. 1x zwykła karta SIM + 1x eSIM + karta pamięci
c. 1x zwykła karta SIM + karta pamięci
d. 1x eSIM + karta pamięci

WAŻNE: HAMMER Blade 3 oraz HAMMER Explorer PRO po pierwszym uruchomieniu mają aktywny status eSIM + slot SIM. Żeby dezaktywować eSIM i móc używać smartfona w zwykłej konfiguracji DualSIM należy odznaczyć odpowiednie pole w ustawieniach (więcej o tym w instrukcji obsługi modeli).

4/10 Czy wiesz, że ….eSIM to szalenie wygodne rozwiązanie, które daje użytkownikom sporo korzyści w stosunku do tradycyjnych SIM-ów? Umożliwia np. korzystanie z jednego numeru telefonu na różnych urządzeniach z eSIM np. dwóch smartfonach „biurowym” i HAMMER – do pozostałych wyzwań (usługa multiSIM – usługa musi być aktywna u twojego operatora). Dzięki eSIM jesteś zawsze w kontakcie niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz, swobodnie korzystasz z pakietu danych w ramach twojego jednego abonamentu. Ponadto, teraz możesz korzystać ze swojego jednego numeru na smartfonie i innych dowolnych urządzeniach obsługujących tę technologię w tym na smartwatchu, a dzięki łączności z Internetem dostępna jest jego pełna funkcjonalność (połączenia, SMS-y, powiadomienia z aplikacji) bez „parowania” ze smartfonem.

 

5/10 Czy wiesz, że… sieciami, które aktualnie wspierają eSIM w Polsce są Orange i T-Mobile? A wkrótce zapewne też pozostali operatorzy. Rozwój technologii postępuje szybko i już wyczekujemy kolejnych sieci z tą technologią w Polsce. Oprócz tego możesz dziś korzystać dzięki eSIM z całego bogactwa usług operatorów wirtualnych takich jak Airalo, Surfroam, czy OneSIM, a telefon i tak kupić niezależnie.

 

6/10 Czy wiesz, że… eSIM to bodaj najlepsze rozwiązanie dla osób, które wiele podróżują i przemieszczają się pomiędzy różnymi krajami? Teraz chcąc skorzystać z usług lokalnego operatora w danym państwie, wystarczy wykupić, zainstalować i uaktywnić samodzielnie profil, a to wszystko zdalnie i ekspresowo online (można to zrobić jeszcze przed podróżą). Przełącz się na lokalnego operatora bez umów i wizyt w salonie, płać mniej za rozmowy i transfer danych. To proste!

 

7/10 Czy wiesz, że… mPTech – właściciel marki HAMMER proponuje klientom najnowsze innowacje technologiczne w najbardziej przystępnej cenie. HAMMER Blade 3 dostępny jest w dobrej cenie – 1499 złotych, natomiast najtańszy dziś dostępny w Polsce model z eSIM oferowany przez operatora kosztuje ponad 2 tys. zł. Ciesz się z eSIM i korzystaj z jego wielu zalet.

 

8/10 Czy wiesz, że… eSIM poprawia bezpieczeństwo? W przypadku zagubienia czy kradzieży telefonu wbudowana karta SIM pozwoli na łatwiejsze zlokalizowanie urządzenia czy jego zablokowanie. Jednocześnie, fizyczne usunięcie modułu jest o wiele trudniejsze (niemal niemożliwe) niż standardowej karty SIM, więc trudniej odblokować urządzenie i z niego korzystać.

 

9/10 Czy wiesz, że… technologia eSIM jest bardziej ekologiczna niż tradycyjny SIM, ponieważ nie wymaga stosowania plastiku, a jej aktywacja przebiega online, co zmniejsza tak zwany ślad węglowy, a także oszczędza papier i paliwo.

10/10 Czy wiesz, że…eSIM zapewnia więcej miejsca w telefonie!? Sam moduł eSIM nie zajmuje aż tyle miejsca w urządzeniu co zwykły SIM. A to właśnie te dodatkowe, cenne miejsce zamiast szufladki na SIM producenci mogą wykorzystać chociażby na nieco większą baterię, czy inne podzespoły. Jednocześnie Ty możesz też zyskać jeszcze więcej pamięci – bowiem slot na zwykłą kartę SIM zamiast tradycyjnej karty może być wykorzystany na dodatkową kartę pamięci microSD (ma to zastosowanie w modelach HAMMER Blade 3 i Explorer PRO w następującej konfiguracji: 1x zwykła karta SIM + 1x eSim + karta pamięci).

Opublikowano: 16.11.2020

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu