Zasadziliśmy 1700 buków w lesie przy Zakręcie Śmierci

Powrót do strony produktu

Za nami kolejna, trzecia już akcja sadzenia drzew! Tym razem pracownicy mPTech posadzili łącznie ok. 1700 sadzonek buków na terenie Nadleśnictwa „Szklarska Poręba” tuż obok Zakrętu Śmierci. Praca ramię w ramię na rzecz naszej planety dała nam wiele satysfakcji. 

Stare Chińskie przysłowie mówi, że najlepszy czas, żeby posadzić drzewo, był 20 lat temu, a druga najlepsza pora jest dzisiaj. Dlatego organizujemy się i przy wsparciu naszej firmy oraz Nadleśnictwa sadzimy las – tłumaczy Adam Pasztaleniec z mPTech. – Akcja cieszy tym bardziej, że w te okolice będziemy wracać też turystycznie, więc będziemy mieć okazję, aby obserwować jak przebiega rozwój sadzonek w dorodne drzewo.

Dzięki tej akcji w rejonie przybędzie 1700 drzew. Tym samym sprawiliśmy sobie i naszej planecie wyjątkowy prezent. Satysfakcja po sadzeniu drzew jest wielka, bo zasadzenie ponad 1700 młodych drzewek na trudnym terenie, to nie byle co. Inicjatywa wpisuje się w nasze działania dla środowiska i ekologii.

Małe sadzonki po latach staną się gęstym lasem. Zanim posadziliśmy drzewa, odbyło się szkolenie. Pracownicy Nadleśnictwa „Szklarska Poręba” zapewnili też odpowiednie narzędzia i materiały potrzebne do udziału w wydarzeniu, dlatego nie ma co ukrywać – taka akcja to również cenna lekcja.

Drzewka w lasach sadzi się wiosną oraz jesienią. Tutaj, na terenie Nadleśnictwa „Szklarska Poręba”, w Górach Izerskich i Karkonoszach czas ten ulega nieco przesunięciu i sadzimy niemal do początków lata ponieważ do niedawna leżał tu jeszcze śnieg – tłumaczy Jakub Tomza z Nadleśnictwa. – Sadzimy wybrane, najlepszej jakości drzewka, które z dużym prawdopodobieństwem się przyjmą i posłużą do przebudowy litych górskich świerczyn w piękne lasy mieszane bukowo-świerkowe. Cieszymy się też, że akcje tego typu zyskują na popularności i w ramach działań proekologicznych, na sadzenie drzew decydują się też całe firmy dokładając swoją cegiełkę dla dobra lasów, przyrody i planety.

Na tym jednak nie koniec. W planach są kolejne akcje mające na celu sadzenie nowych drzew, a następne już jesienią.

Opublikowano: 14.06.2022

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj informacje o:

  • Pancernych smartfonach HAMMER oraz produktach myPhone
  • Promocjach i konkursach na telefony oraz akcesoria

Zapisując się na newsletter, akceptujesz regulamin serwisu